---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
صفحه اصلی
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

۱۳۹۳/۰۷/۲۸

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت با شکوهی به عمل آمد

از روز جهانی قدس امروز جمعه 27 اسد برابر با آخرین جمعة ماه مبارک رمضان با اشتراک هزاران تن از شهروندان و روزه داران افغانستان در کوتة سنگی شهر کابل از سوی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف که از بنیانگذاران تجلیل از روز جهانی قدس در کشور می‌باشند، در همسویی با سایر نهادهای ارزشگرا طی محفل با شکوهی تجلیل به عمل آمد.
روزه داران و مردم مسلمان افغانستان یکبار دیگر با شکوه تر از سالیان قبل طی گردهمایی عظیمی همدردی خود را با ملت مظلوم و مبارز فلسطین و سایر جهان اسلام ابراز داشته و مراتب خشم و انزجار شان را نسبت
به آمریکا، صهونیسم جهان‌خوار و عملکرد آنان در اقصا نقاط عالم بیان داشتند و ضمن تقدیر از مبارزات
آزادیخواهانة ملت مسلمان فلسطین با آواز رسا گفتند که تا آزادی کامل قدس شریف از چنگال صهیونیسم اشغالگر و حامیانش در کنار ملت مجاهد پرور فلسطین خواهند ایستاد و سخنرانان بالنوبه روز جهانی قدس را روز وحدت جهان اسلام و آزادی قدس شریف دانستند.
انجنیر احمدشاه احمدزی نخست وزیر اسبق کشور به عنوان اولین سخنران این محفل حماسی، خطاب به سران رژیم غاصب اسرائیل و حامیانش از جمله آمریکا گفت: بدانید که هیچگاهی تسلط شما بر جهان اسلام قایم شدنی نیست و این اسلام عزیز است که بر کل جهان و بشریت حاکمیت خواهد کرد.
سخنران دیگر این محفل آقای حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیت های سیاسی- فرهنگی تبیان ضمن اینکه روز جهانی قدس را روز وحدت شیعه وسنی و روز تقریب مذاهب اسلامی دانست، گفت: آمریکا و همپیمانان رژیم اشغالگر اسرائیل آگاه باشند که شکست شان انشاالله نزدیک است.
آقای عرفانی عضو مجلس نمایندگان نیز با بیان اینکه روز جهانی قدس را روز آزادی فلسطین از چنگال صهیونیسم دانست، ابراز امیدواری کرد که عنقریب آزادی قدس شریف در نتیجه بیداری جهان اسلام و همبستگی مسلمانان رقم خواهد خورد.
وی در لابلای سخنانش به مشکلات مردم هزاره جات اشاره نموده دولت جمهوری اسلامی افغانستان را به بی توجهی در تامین امنیت مناطق هزاره جات نمود و گفت: دولت باید در تامین امنیت شاهراه ها و مناطق هزاره جات توجه جدی نماید؛ زیرا باشندگان مناطق یاد شده برعلاوه اینکه از نبود امنیت رنج می‌برند در شرایط بد اقتصادی قرار دارند.
وی از مسؤولان امنیتی خواست تا هرچه زودتر مسؤولیت مناطق یادشده را به مردم محل واگذار نماید تا آنان خود در تامین امنیت فرزندان شان دلسوزانه عمل نمایند.
آقای حسن جعفری رئیس حزب رفاه ملی افغانستان  نیز از روز جهانی قدس به عنوان روز وحدت و همبستگی جهان اسلام یاد کرد و بیان داشت: هرگاه مسلمانان جهان اختلافات جزئی را کنار گذارند، نه تنها قدس از چنگ صهیونیزم خونخوار نجات خواهد یافت، بلکه بسا از مشکلات کنونی دنیای اسلام مرفوع می‌گردد.
قطعنامه ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس
27/5/1391 کابل
ملت مبارز و آزاده افغانستان، امروز و در آخرین جمعه ماه نزول قرآن، ماه مهمانی خدا، ماه مبارزه و جهاد، یکبار دیگر همبستگی و حمایت قاطع خود را از ملت مظلوم فلسطین و آزادی بیت‌المقدس؛ قبله اول مسلمین جهان ابراز داشته و با ارج نهادن و تمسک به ابتکار تاریخی امام خمینی(رح) این پیام راسخ و صریح را به تمام سمتگران، عدالت ستیزان و جهان خواران می‌رساند که روزگار رهایی ملت‌های تحت ستم نزدیک است و تاریخ ذلت و ستم و سیاهی و تباهی و حکومت بر ملت های مظلوم مخصوصاً ملت مسلمان و مبارز فلسطین به سر رسیده است.
به این ترتیب با عنایت الهی رویدادهای میمون و خجسته و نسیم خوشگوار بیداری اسلامی جهان اسلام، به ویژه ملت های مسلمان عرب را به عالم اسلام نوید بخش دانسته در انتظار حاکمیت قرآنی در این سرزمین های اسلامی هستیم و به امید روزی که بشر از جور سلاطین نجات یافته و به عدل اسلام برسند.
بنابر این ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس راهپیمایی امروز خویش را با نکات زیر به پایان می‌رساند:
1- ما مردم مسلمان افغانستان از مبارزات آزادی خواهانه ملت مبارز فلسطین، حمایت و پشتیبانی همه جانبه نموده و پیشروی های غیر قانونی، غاصبانه و اشغالگرانه رژیم منحوس صهیونیستی در بیت المقدس و حوالی مسجد الاقصی را محکوم می‌نماییم و از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی مسئول می‌خواهیم هرچه زودتر جلو اشغالگری های رژیم اشغالگر قدس و نظام فاشیستی صهیونیستی را بگیرند.
2- ملت مسلمان افغانستان، راه سعادت و رستگاری امت مسلمه را تنها در برگشت به برنامه های قرآنی و نبوی دانسته و همه  ملت های مسلمان را به سوی اخوت و همبستگی در محور قرآن فرا می‌خواند؛ تا از دام‌های استعمارگران نجات یافته و حریت واقعی و الهی را از آن خود سازند، بنابر این ضرورت است که ملت های مبارز بیشتر از هر زمان، بیدار و هوشیار باشند که دشمنان در کمین اند تا دست آوردهای بیداری اسلامی، شکار توطئه های شوم دشمنان نگردد.
3- ما ملت مسلمان افغانستان باور داریم که نسیم گوارای بیداری اسلامی که اکنون در سرزمین های اسلامی و عربی، مانند: تونس، مصر، لیبی، راه پیدا نموده نوید مبارک از فردای روشن امت اسلامی و پیروزی آن ها بر نظام‌های جابر و فاسد و استبدادی و خود فروخته است و به زودی شاهد حاکمیت ملت ها بر سرنوشت شان در پرتو آموزه های آسمانی و انسانی اسلام عزیز خواهیم بود.
4- ملت آزاده افغانستان، قتل عام، کشتار، هتک حرمت و بیجا سازی مسلمانان میانمار را توسط حاکمیت بودایی تروریستی محکوم نموده و اعمال ضد انسانی دولت میانمار را جنایت قرن خوانده و حمایت قاطعانه خود را از مردم مسلمان میانمار اعلام می داریم و همچنان از جامعه بین المللی و کشورهای اسلامی می خواهیم جلو تجاوز و کشتار ضد بشری را بگیرند.
5- ملت مسلمان افغانستان از مقاومت حزب الله لبنان و حماس به عنوان خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی، مخصوصاً صهیونیست جنایتکار و غاصب حمایت قاطع و همه جانبه می نمایند.
6- ملت افغانستان و پاکستان به عنوان دو ملت برادر و مسلمان همیشه خواهان زندگی مسالمت آمیز در کنار هم هستند و سیاست‌های خصمانه حکومت پاکستان را در قبال مردم مسلمان افغانستان محکوم می داریم.
7- ملت مسلمان افغانستان، توطئه برضد مقدسات به ویژه پدیده شوم قرآن ستیزی و قرآن سوزی را توسط هر فرد و گروه و مسلک که باشد محکوم نموده و آن را لکه ننگی برای داعیان اندیشه، فرهنگ و تمدن در دنیا می دانند.
8- افزایش نا امنی در سطح کشور، نگرانی ملت مسلمان افغانستان را تشدید بخشیده لذا از دولت می خواهیم، برنامه هایی که به تامین امنیت در کشور مفید تمام می شود را روی دست گیرد تا دیگر شاهد فاجعه های انسانی و فرار از مرزها نباشیم.
و ما ذالک علی الله بعزیز
قابل یادآوریست که در ختم راهپیمایی تعدادی از پرچم های رژیم منفور اسرائیل توسط فرزانه فرزندان نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و شورای اصلاحی افغانستان و سازمان جوانان مسلمان افغانستان در انظار رسانه ها پامال شده و به آتش کشیده شدند. و این راهپیمایی درست ساعت 4 بعد از ظهر بحمدالله بدون کدام حادثه امنیتی به پایان رسید.