---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
صفحه اصلی
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

۱۳۹۳/۰۷/۲۹

تظاهرات وراهپیمایی روز جهانی قدس 1393 با انتقاد شدید از جامعه جهانی علیه جنایات اسرائیل ادامه یافت


طبق سالهای قبل شهروندان مسلمان  و روزه دار کابل در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس،  از مردم مظلوم فلسطین و غزه حمایت نموده و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.
 تظاهر کنندگان با خلق حماسه سیاسی دیگری در عرصه ملی و بین المللی، ضمن محکومیت حملات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه خاطر نشان کردند: برخی از کشورهای عربی مزدوران و کاسه لیسان امریکا و اسرائیل می باشند، زیرا این کشور ها تاکنون در مقابل حملات اسرائیل سکوت کرده و هیچ گونه عکس العمل جدی از خود نشان نمی دهند.
مظاهره کنندگان با سردادن شعار های«اسرائیل جنایت میکند، جامعه جهانی حمایت میکنند» به راهپیمایی خویش ادامه داده و در نهایت در نزدیکی کوته سنگی تجمع نمودند.
این گردهمایی با تلاوت آیات از قرآنکریم آغاز و سپس حجت السلام و المسلمین آقای هادی هادی؛ رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) سخنرانی نموده گفت: ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین از ۶۵ سال بدینسو مورد ظلم و ستم اسرائیل قرار دارد و در این آواخر در ماه مبارک رمضان این رژیم فاسد حملات خود را گسترش داده که باعث کشته و زخمی هزاران فلسطینی شده است.

وی افزود: مردم افغانستان مانند سایر کشور های اسلامی با راه اندازی تظاهرات گسترده حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم نموده و حمایت خویش را از مردم فلسطین اعلام می نماید.
به گفته ی رئیس بنیاد فرهنگی و تبلیغی پیامبر اعظم(ص)، مردم افغانستان با هماهنگی و یکصدا از جامعه جهانی میخواهند که عاملان کشتار مردم بی دفاع فلسطین را مورد بازپرسی قرار داده محکوم نماید.

وی حضور گسترده مردم و رسانه کشور را برای حمایت از مردم فلسطین ارزنده توصیف نموده گفت: مردم افغانستان و رسانه ها با حضور گسترده شان نشان دادند که برای دفاع و حمایت از مردم فلسطین از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهند کرد.
احمد شاه احمدزی؛ رهبر حزب اقتدار اسلامی نیز در جمع تظاهرکنندگان روز جهانی قدس گفت: اسرائیل و مستکبرین باید بدانند که مردم فلسطین تنها نیستند و تمام کشورهای اسلامی به ویژه افغانستان که بیش از یک و نیم میلیون شهید در راه جهاد داده اند در کنار مردم بی دفاع فلسطین خواهد بود.
وی افزود: با توجه به حملات گسترده اسرائیل سر انجام پیروزی از مردم فلسطین خواهد بود، زیرا خداوند در قرانکریم به ملت که شهادت داده و آنانکه صبر، استقامت نموده است وعده پیروزی کرده است.
رهبر حزب اقتدار اسلامی در پیامی از تمام رهبران اسلامی خواست تا در مقابل حملات اسرائیل سکوت اختیار نکنند، زیرا به باور وی، سکوت در مقابل حملات وحشیانه اسرائیل در شان یک رهبر اسلامی نیست.
احمد شاه احمد زی در اخیرسخنانش از تمام مسلمان جهان به ویژه مردم افغانستان خواست تا از هیچ نوع کمک مادی و معنوی در مقابل مردم فلسطین دریغ نکنند.
سیدعیسی حسینی مزاری رییس فرهنگی تبیان سخنران دیگر این گردهمایی بود وی در سخنان خویش گفت: امروز که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مستعضفان و مظلومان جهان روز قدس نام گذاری شد، روز تجلی عشق به امام خمینی و حمایت از آرمان های فلسطین و مستضعفان جهان است و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس را وظیفه شرعی و اسلامی مسلمانان دانست و گفت امروز همزمان با ایران اسلامی و افغانستان در سراسر جهان شاهد خروش ملت های آزادی خواه و مسلمان هستیم که فریاد مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا سر می دهند.
حسینی مزاری افزود: ملت مسلمان افغانستان از جمله مردم مومن کابل نیز در این روز در صفوفی به هم فشرده به خیابانها ریخته اند تا خشم و نفرت خود را از جنایات صهیونیست های غاصب و حمایت های ظالمانه غرب و آمریکا از رژیم خونخوار اسراییل به نمایش بگذارند.
رییس مرکز فرهنگی تبیان در عین حال رسانه ها را در افشای توطئه های غرب بر ضد مسلمانان و کشورهای اسلامی، مسوول دانست و گفت: امروز فرصت مناسبی است با تحلیل ها و استدلال های خود چهره جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن را برای دنیا بیش از پیش معرفی کنیم.

مزاری گفت: تلاش ما این است که به وظیفه دینی و مسوولیت انسانی خود در قبال فلسطینی ها عمل کرده  در ادامه با انتقاد از کشورهای غربی و مدعیان دفاع از حقوق بشر گفت: این مدعیان که با هر بهانه کوچکی در جهان جنجال به راه می اندازند چرا اکنون در مقابل نسل کشی در غزه سکوت اختیار کرده اند و در بسیاری موارد حمله جنگنده های اسراییلی به مناطق مسکونی غزه را نیز از حقوق اسراییلی ها می دانند؟
وی افزود: برخی کشورهای عربی هم اکنون به مزدوران غرب و اسراییل مبدل شده اند و با سرکوب ملت های خود خیانتی بزرگ را بر ضد بشریت مرتکب می شوند که تاریخ آن را فراموش نخواهد کرد.
آقای صدیق افغان رئیس مرکز ریاضی فلسفی جهان؛ سخنران دیگر این مراسم بود وی در سخنرانی خویش گفت اگر دوملیارد مسلمان جهان همت کنند و دست به دست هم دهند به زودی اسرائیل را نابود می کنند و نه تنها اسرائیل که آمریکا نیز هیچ غلطی نمی توانند در برابر مسلمانان بکنند .
ایشان افسار سازمان ملل را در دست کاخ سفید دانسته و گفت که سازمان ملل متحد ساخته ایالات متحده امریکاست و از جنایت های همدستانش چشم پوشی می کند. از مسلمانان جهان خواست برعلیه آمریکا و اسرائیل به پا خیزند.
آقای افغان علاوه کرد: باید به اندازه توان خود احساس مان را بیان کنیم و با حضور در صحنه مانع تجاوزگران به کشورهای اسلامی شویم.
راهپیمایان کابلی در قطعنامه پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس تأکید کردند ما ملت مسلمان افغانستان، آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمانان و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین را وجیبه دینی و انسانی خویش دانسته، حمایت و آمادگی همه جانبه خود را در راه تحقق آرمان سترگ و والای فلسطین به عنوان جهاد مقدس حمایت از مقاومت اسلامی اعلام می داریم.
در این قطعنامه ۹ ماده ای که توسط عباس حسن زاده رئیس جامعه القرآن کابل قرائت گردید آمده است ما ملت افغانستان خدا را سپاسگذاریم که امسال به ما توفیق داد تا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، ماه خدا و ضیافت الهی با قلوب سر شار از معنویت و صفای باطن به ندای هل من ناصر ینصرونی ملت مظلوم و شهید پرور فلسطین و نوار غزه لبیک گفته و با مشت های گره کرده و فریاد رسا برائت و انزجار خود را از رژیم مفلوک و منفور صهیونیستی و حامیان بین المللی آن بیان نماییم.

در ادامه قطعنامه، اسرائیل این غده سرطانی، نمونه عینی ظلم، غارت، تجاوز، کشتار، ترور و اشغالگری خوانده شد که رعایت حقوق و صیانت از کرامت انسان ها در اندیشه و فرهنگ آنان جای ندارد.
آقای حسن زاده با قرائت یکی دیگر از مواد قطعنامه روز جهانی قدس گفت: ما ملت مسلمان افغانستان، آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمانان و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین را وجیبه دینی و انسانی خویش دانسته، حمایت و آمادگی همه جانبه خود را در راه تحقق آرمان سترگ و والای فلسطین به عنوان جهاد مقدس حمایت از مقاومت اسلامی اعلام می داریم.
تظاهر کنندگان تأکید کرده اند: ما ملت روزه دار، کشتار، نسل کشی، محاصره غیر انسانی، تخریب بناها، یهودی سازی سرزمین های اشغال شده و به اسارت گرفتن زنان و کودکان فلسطینی را توسط آدم کشان صهیونیست محکوم نموده، از جهان اسلام و ملت های آزاده جهان می خواهیم که رژیم جعلی و نا مشروع صهیونیستی را تحت هیچ شرایطی به رسمیت نشناسند.
همچنین اشتراک کنندگان در تظاهرات، تجاوز دمنشانه و ارتکاب جنایات ضد بشری رژیم غاصب صهیونستی علیه مردم بی دفاع غزه که در سایه سکوت ننگین مجامع بین المللی و نهادهای به اصطلاح حقوق بشر و بخشی از کشورهای اسلامی صورت گرفته را تقبیح نموده، از دادگاه کیفری بین المللی ( آی سی سی) تعقیب و محاکمه سران جنایتکاران این رژیم را خواستار شدند.
مردم روزه دار کابل در این مراسم، از همه مجامع حقوق بشری از سران کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی خواستند تا فرصت را غنیمت شمرده، هر چه سریع تر به وظایف انسانی و اسلامی خود عمل نموده با استفاده از هر اهرم ممکن جلو تجاوزات رژیم منفور اسرائیل علیه ملت بی دفاع فلسطین را گرفته و نگذارند بیش از این نسل کشی تاریخی تداوم یابد.
راهپیمایان، بار دیگر بر حق تغییر ناپذیر و آوارگان مسلمان فلسطین جهت بازگشت به اماکن اصلی شان تاکید کردند.

تظاهر کنندگان در پایان از همه مسلمانان جهان به خصوص هموطنان مسلمان و روزه دار خود مجدانه خواستند که در برابر توطئه های پیچیده استخبارات منطقه ای و بین المللی هوشیار باشند و به تقویت وحدت اسلامی، همبستگی ملی و اخوت دینی خود اهتمام ورزند.